Sigorta - DincMedia

Besucherzaehler
DiNC MEDiA
Hayat bir yolculuk ise yeriniz önde olmalı
İçeriğe git

STROM VERGLEICHGAS VERGLEICHDSL VERGLRICHHOTEL SUCHENURLAUB VERGLEICHMIETWAGEN VERGLEICHECO GAS VERGLEICH %

Almanyada Elektriğini Taşı, Ucuz Elektrik Fırsatlarından Faydalan »
Enerji faturanızı düşürmenin bir yolu indirimli elektrik fırsatlarından faydalanmak. Ama bununla birlikte yapabileceğiniz ve enerji tasarrufunuzu arttırabileceğiniz başka şeyler de mevcut. Bunların bazıları çok basit, günlük hayatımızda biraz dikkatli olarak yapabileceğimiz şeyler. Örneğin;

Tavandan ışıklandırma yerine masa üstü tipi lambalar kullanın (LED veya tasarruflu ampullerden olursa daha da iyi).
Telefonlarınızı gece boyunca şarjda bırakmayın. Genelde 1-2 saat içinde tamamen şarj olurlar.
Bilgisayarlarınızın ve telefonlarınızın şarj aletlerini prizde bırakmayın. Şarj aletleri, ucunda bilgisayar veya telefonunuz takılı olmasa da, prizde durduğu sürece elektrik tüketirler.
Elektrik ile çalışan cihazlarınızı, kullanmadığınız zamanlarda ana düğmeden kapatın. Televizyon, oyun konsolu, bilgisayar gibi gereçleri kullanmıyorsanız bekleme (stand by) durumunda değil, tamamen kapalı durumda bulundurun.
Klima masraflarını düşük tutmak için, klima ile birlikte vantilatör kullanın (soğuk havanın yayılmasını sağlar) ve sıcak havanın girmesini engellemek için kapı, pencere ve perdeleri kapalı tutun.
Kıyafetlerinizi mümkün olduğunca soğuk suda yıkayın. Çamaşır makineleri kullandıkları enerjinin %90’ını suyu ısıtmaya harcarlar.
Su kaynatıcınıza yalnızca kaynatacağınız kadar su koyun. Su kaynatıcıları (kettle) en yoğun enerji tüketen ev aletlerinden birisidir. Kullanacağınızdan fazla suyu kaynattığınızda gereksiz yere enerji harcamış olursunuz.
Yemeğinizi ısıtırken ocak yerine mikrodalga fırın kullanın. Mikrodalga fırın, ocağın üçte biri kadar enerji kullanır.
Buzluğunuzdaki buzun yarım santim kalınlığını geçmesine izin vermeyin.
Fırında yemek pişirirken, fırını açıp bakmayın. Fırının her kapağı açıldığında içerideki ısı düşer ve ısıyı arttırmak için yeniden enerji harcanması gerekir.
Buzdolapları ve dondurucular en verimli içleri doluyken çalışırlar. O nedenle içlerini mümkün olduğunca doldurun.
Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi araçlara geceleri çalıştırmak evi daha serin tutmakla beraber elektrik şebekesindeki yükü az yoğun saatlere kaydırarak doğanın korunmasına ve arıza oluşma ihtimalinin azaltılmasına yardımcı olur.
Gün içinde ışık açmak yerine, pencere ve perdeleri açın.
Lüzumsuzsa söndürün. Işıklar normal bir evin elektrik faturasının %15’ini oluşturur.
Bunlarla birlikte, biraz zaman ve para ayırarak yapılabilecekler yıllar boyu enerji tüketiminizin düşük olmasını sağlayabilir.

Kombinize takabileceğiniz, cep telefonundan kontrol imkanı sağlayan ısıtma kontrol sistemlerinden faydalanabilirsiniz.
Pencereleriniz tek katlı cam ise, iki katlı cam ile değiştirin. Hem soğukta hem sıcakta tasarruf etmenizi sağlayacaktır.
Sıcak ve soğuğun girmesini engellemek için kapı ve pencere kenarlarındaki boşlukları doldurun, mümkünse evinize veya binanıza yalıtım sistemi taktırın.
Yazın sıcağın girmesini engellemek için camlarınıza filter taktırın.
Tüm telifhaklari DincMedia ya ayittir.
+90 545 8128182

DincMedia
Iskele mah. imönü cad.
3cü sok. No412 A
34750 Atasehir /ist.

İçeriğe dön